Pyza zwiedza Anglię

W tym tygodniu razem z Pyzą wybraliśmy się na wycieczkę do Anglii. Poznaliśmy królową angielską,

Ciocia przebrana za królową angielską pokazuje flagę Angliiktóra zostawiła do nas list w butelce.

Ciocia pokazuje list z butelki, otoczona przez przedszkolakówW Londynie zobaczyliśmy London Bridge,

Ciocia przebrana za królową angielską pokazuje sposób działania London Bridge
Zabawa ruchowa w „przepływanie statku pod mostem”oraz London Eye.

Dzieci oglądają przez lornetkę z kartonu London EyeUczestniczyliśmy w paradzie!

Dzieci bawią się w paradę. Plastikowe talerze służą jak talerze w orkiestrze
Przedszkolak na tle flagi angielskiej trzyma  makietę czerwonego, piętrowego  autobusu
Przedszkolak dzwoni przez telefon z czerwonej budki telefonicznej. Budka w stylu angielskim.Wiemy jak wygląda flaga Anglii.

Przedszkolaki malują na kartce flagę angielską
Przedszkolaki siedzą przy stole. Malują na kartce flagę angielską.Obchodziliśmy Dzień Piżamy na zamku u królowej.

Ciocia przebrana za królową angielską w piżamie. Obok stoi Przedszkolak przebrany za rycerza.Nie mogło zabraknąć bitwy na poduchy!

Piżamowa walka na poduchy.
Po piżamowej walce na poduchy dzieci jedzą popkorn.
Przedszkolak je popkorn
Przedszkolak je popkornPoznaliśmy zwrot „angielska pogoda” i deszczową piosenkę.

Dzieci poznają znaczenie słów: angielska pogoda. Zabawa ruchowa z użyciem parasolek.Zostaliśmy zaproszeni na herbatkę u królowej

Ciocia przebrana za królową angielską pokazuje paczkę herbaty
Ciocia nalewa przedszkolakom herbatę do filiżanek.To była super wycieczka!

Zdjęcie grupowe. W tle angielska flaga i budka telefoniczna. Ciocia przebrana za królową.