Wieś i miasto – Autorski projektu edukacyjny „Przedszkolna Akademia Rolnicza” w przedszkolu na Białołęce

Dziś Czterolatki w ramach autorskiego projektu edukacyjnego „Przedszkolna Akademia Rolnicza” poznawały cechy charakterystyczne dla wsi i miasta. Po odśpiewaniu projektowej piosenki, omówiliśmy nasze skojarzenia związane z miastem i wsią. Do szczegółowego zgłębienia tematu przydatne okazały się duże plansze 3d oraz kolorowe plakaty. Dzięki nim poćwiczyliśmy współpracę w parach i spostrzegawczość. Utrwalając wiedzę o krajobrazie wiejskim, dopasowywaliśmy dźwięki do danego miejsca. Już wiemy, że żaby rechoczą w stawie i jak szumi las. Żeby poczuć na własnej skórze różnice między miastem, a wsią pokonaliśmy odpowiednio miejski i wiejski tor przeszkód. Szczególną radość sprawiła nam przejażdżka autobusem i taplanie się w błocie.