Średniaki obchodzą Dzień Bociana Białego

W przedszkolu na Białołęce Średniaki obchodziły Dzień Bociana Białego, zgłębiając fascynujący świat tego ptaka. Odkryliśmy, że bocian ma wysokość około 80 cm, co jest niewiele niższe niż nasze przedszkolaki, a rozpiętość jego skrzydeł może osiągnąć aż 2 m. Wykorzystując butelki z wodą i kilogramowe paczki kawy jako odważniki, odmierzyliśmy masę tego ptaka. Wspólnie zbudowaliśmy również imponujące bocianie gniazdo z gałązek, słomy i patyczków. Obaliliśmy mit, że głównym przysmakiem bociana są żaby, które są przez niego jedzone tylko w ostateczności. Ćwiczyliśmy naszą sprawność, symulując szybowanie jak prawdziwe bociany. Uświadomiliśmy sobie również, że bocian jest gatunkiem chronionym, co nakłada na nas obowiązek dbania o jego ochronę i szacunek.