Autorski projekt edukacyjny „Mali ratownicy w akcji, czyli przedszkolny kurs pierwszej pomocy” w Akademii Przedszkolaka

Plakat reklamujący autorski projekt edukacyjny Mali ratownicy w akcji, czyli przedszkolny kurs pierwszej pomocy w Akademii Przedszkolaka.

Pierwsza pomoc to się wie, gdy jej nie znasz to jest źle, bo każde życie to jest skarb, dlatego uratuj je… W Zerówce odbyło się pierwsze spotkanie w ramach autorskiego projektu edukacyjnego pt: „Mali ratownicy w akcji, czyli przedszkolny kurs pierwszej pomocy”, na którym poznaliśmy wyposażenie apteczki i znaczenie każdego z przedmiotów podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rozmawialiśmy o służbach ratunkowych i numerach alarmowych. Wiemy już w jakich sytuacjach i w jaki sposób należy wzywać pomoc. Oficjalnie rozpoczęliśmy przedszkolny kurs pierwszej pomocy i stopniowo będziemy poznawać tajniki ratowania zdrowia i życia ludzkiego.