Akademia Dobrych Manier – dobre maniery w przedszkolu i szkole

W piątek odbyła się ostatnia, ósma już lekcja w ramach Akademii Dobrych Manier. Jako ostatni poruszony został temat dobrych manier w przedszkolu i szkole. Na początku przypomnieliśmy sobie zasady, które obowiązują w przedszkolu – każde dziecko wykorzystało do tego technikę pantomimy. Następnie odwiedził nas gość specjalny – Hania, absolwentka Akademii Przedszkolaka, uczennica 4 klasy szkoły podstawowej. Podczas wywiadu z Hanią dowiedzieliśmy się o wielu szkolnych zasadach. Każdy mógł zadać również swoje pytania, a odpowiedzi udzielone przez gościa wiele nam wyjaśniły i dzięki nim jesteśmy w pełni przygotowani do pójścia do szkoły 🙂 Omówiliśmy też temat galowego stroju, a na końcu w parach wykonaliśmy Szkolne Karty Dobrego Zachowania. Jesteśmy już gotowi na szkolne przygody!