Autorski projekt edukacyjny Akademia Dobrych Manier – „Różne kraje, różne obyczaje”

Dzisiaj w Zerówce odbyła się już siódma lekcja w ramach autorskiego projektu edukacyjnego Akademii Dobrych Manier „Różne kraje – różne obyczaje”. Znając już biegle dobre maniery, jakie panują w Polsce, udaliśmy się w podróż po innych krajach, żeby sprawdzić jakie zasady savoir-vivre tam panują. Pierwszym przystankiem była Japonia. Wiemy, że powitanie w Kraju Kwitnącej Wiśni polega na ukłonach. Poznaliśmy też japońskie zwyczaje jakie panują przy stole. Wzięliśmy udział w tradycyjnej ceremonii picia herbaty zwanej „cha-no-yu”. Później w podróż zabierały nas już same dzieci. Byliśmy w Czechach, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chinach, we Włoszech, Francji, na Bliskich Wschodzie, w krajach skandynawskich. Dzieci doskonale się przygotowały i przybliżyły nam kulturalne ciekawostki z różnych części świata. Brawo przedszkolaki, brawo rodzice 🙂 Spisaliście się na medal!