Autorski projekt edukacyjny „Przedszkolna Akademia Rolnicza” – owca

W ramach autorskiego projektu edukacyjnego „Przedszkolna Akademia Rolnicza“, nasze Średniaki zgłębiały tajniki życia owiec. Początek dnia to zabawa kłębkiem włóczki, gdzie dowiedzieliśmy się, że owce pokryte są wełną.
Teraz wiemy, że rodzina tych puchatych stworzeń składa się z owcy, barana i jagnięcia. Zabawy matematyczne wliczone były w program – ćwiczyliśmy dodawanie i odejmowanie owieczek w wirtualnej zagrodzie. O potrzebie strzyżenia owiec i samym procesie dowiedzieliśmy się z krótkiego filmiku. A potem przeszliśmy do akcji i sami ogoliliśmy swoją własną owcę.
Na koniec odbyła się pyszna degustacja owczego sera, czyli oscypka. Całą przygodę zwieńczyła nasza wyjątkowa niespodzianka – odwiedził nas specjalny gość!