Kultura w Internecie – autorski projekt edukacyjny Akademia Dobrych Manier

Kolejne spotkanie w ramach Akademii Dobrych Manier skupiło się na netykiecie, czyli przyjrzeliśmy się kulturze w internecie. Żeby lepiej zrozumieć czym jest internet, zamieniliśmy się w małe komputerki i rzucaliśmy do siebie kłębek wełny. Tak stworzyliśmy łączącą nas wszystkich sieć, która symbolizowała internet. Podczas burzy mózgów stworzyliśmy własną siatkę skojarzeń internetowych. Wiemy, że do używania internetu potrzebne są nam odpowiednie sprzęty, w tym klawiatura, dlatego uczyliśmy się na niej pisać. Dzięki piosence „Fajnie w Internecie” wiemy jak bezpiecznie korzystać z tej technologii. Mieliśmy okazję przyjrzeć się kilku youtuberom oraz prezentowanym przez nich treściom i ocenić czy są to pozytywne czy szkodliwe treści. Wiemy z kim możemy komunikować się przez internet. Zaszyfrowaliśmy też swoje imię za pomocą emotikonów. Świetnie bawiliśmy się podczas „Whisper challenge”. Lekcje zakończyliśmy prezentacjami dzieci pt.: „Z czego korzystam w internecie i polecę innym”.