„Mali ratownicy w akcji, czyli przedszkolny kurs pierwszej pomocy” – poznajemy budowę układu oddechowego oraz uczymy się udzielać pomocy w przypadku zadławienia

Zakończyliśmy kolejne z serii spotkań w ramach autorskiego projektu edukacyjnego pod nazwą: „Mali Ratownicy w Akcji – Przedszkolny Kurs Pierwszej Pomocy“. W trakcie tych fascynujących zajęć mieliśmy okazję zgłębić tajniki układu oddechowego. Wspólnie zadawaliśmy sobie pytania: Co to jest powietrze? Jakie właściwości posiada? Z czego się składa? Kiedy stajemy się świadomi jego obecności i czy faktycznie jest ono niezbędne do naszego istnienia?
Nie zabrakło również praktycznej strony zajęć – wzięliśmy udział w ciekawych zabawach oddechowych. Ich efektem końcowym było stworzenie „czarodziejskiego obrazka” przy użyciu tuszu i słomki, co dostarczyło nam mnóstwo radości.
Jesteśmy teraz dobrze zaznajomieni z zagrożeniem jakim jest zadławienie. Potrafimy rozpoznać jego objawy i co najważniejsze, wiemy jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku jego wystąpienia. Dzięki zdobytej wiedzy czujemy się pewniej i gotowi, by w razie potrzeby działać skutecznie.
To jednak nie koniec naszej przygody z edukacją i pierwszą pomocą. Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć, podczas których na pewno jeszcze wiele się nauczymy. Nasze przedszkole na Białołęce to miejsce, gdzie rozwijamy nie tylko umiejętności, ale także świadomość – zarówno w kontekście codziennego funkcjonowania, jak i sytuacji awaryjnych.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola na Białołęce – tutaj nauka staje się pasjonującą przygodą!