„Mali ratownicy w akcji” – szkielet i złamania kości.

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu na Białołęce odbyły się fascynujące zajęcia z autorskiego projektu edukacyjnego „Mali ratownicy w akcji”. Tym razem wkroczyliśmy w świat ludzkiego szkieletu. Dzielnie zgłębialiśmy tajniki budowy ciała – dowiedzieliśmy się, że nasz szkielet składa się aż z 206 kości i pełni kluczowe funkcje. Teraz wiemy, że wapń to podstawowy materiał budulcowy kości, a nasz eksperyment z kością w occie to potwierdził. Razem analizowaliśmy zdjęcia rentgenowskie, zgadywaliśmy, które części ciała się na nich znajdują. Nabyliśmy też umiejętności udzielania pierwszej pomocy przy podejrzeniu złamania i sprawdziliśmy je w praktyce. Na zakończenie zajęć utrwaliliśmy zdobytą wiedzę, wykonując własne zdjęcia rentgenowskie szkieletu człowieka.