„Moje miasto Warszawa” – poznajemy stolicę metodą projektu.

Na dzisiejszych zajęciach Starszaki i Zerówka zaczęły poznawać nasze miasto Warszawa za pomocą metody projektu. Żeby wzbudzić ciekawość dzieci, Ciocie przedstawiły legendę o Warsie i Sawie. Oglądaliśmy prezentację o najważniejszych miejscach stolicy i wybraliśmy się na wycieczkę przedszkolnym autobusem by przyjrzeć się im bliżej. To dopiero początek naszej warszawskiej przygody. Następnie obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy prezentacji dzieci z odpowiedziami na postawione pytania badawcze związane z Warszawą. Poznaliśmy historię powstania Warszawy, usłyszeliśmy legendę o Bazyliszku oraz Złotej Kaczce. Wiemy, ile jest warszawskich muzeów, co wchodzi w skład warszawskiej komunikacji miejskiej oraz co możemy robić nad Wisłą. Jesteśmy mądrzejsi o wiedzę o tym, jak powstał Zamek Królewski oraz kto na nim mieszkał. Wiemy już jak doszło do tego, że w Warszawie jest 18 dzielnic. Dzięki naszym małym specjalistom o Pałacu Kultury i Nauki, Łazienkach Królewskich, Stadionie Narodowym wiemy już chyba wszystko! Nikt nas nie zaskoczy pytaniem: jakie samochody były produkowane w Warszawie, bo to też już wiemy. Staliśmy się ekspertami w dziedzinach: warszawskie metro, warszawskie lotniska, warszawskie wieżowce oraz warszawskie zoo. Poznaliśmy tyle ciekawostek, że ledwo mieszczą nam się w głowach . Dzięki dzisiejszym prezentacjom, wiemy również skąd się wzięła nazwa dzielnicy Białołęka. Dzięki wspaniałym prezentacjom poznaliśmy szczegółowe informacje o Sejmie, warszawskich teatrach, mostach oraz Starym Mieście. Odkryliśmy najlepsze miejsca dla dzieci oraz najfajniejsze place zabaw na mapie Warszawy. Przenieśliśmy się też na chwilę do Kampinosu. Na zakończenie projektu nie zabrakło również poważniejszego tematu o Powstaniu Warszawskim. Wszyscy jesteśmy zachwyceni poziomem przygotowań, zaangażowania i wystąpień dzieci oraz ich pomocników. Wszystkim gratulujemy!!!