Przedszkolaki na ścieżkach ewolucji – lemury, pierwsze małpiatki, megaterium i Pakicetus

Podczas fascynujących podróży, przedszkolaki odkrywały tajemnice ewolucji. Wędrowały przez sawanny, zwiedzały Madagaskar w poszukiwaniu lemurów, odwiedziły Senegal, by poznać małpiatki, a także wyruszyły na paleontologiczne wyprawy, badając szkielet megaterium – wymarłego, sześciometrowego ssaka. Nie zapomniały również zastanowić się, jakby wyglądało nasze życie bez przeciwstawnej kciukiem dłoni.
Te ciekawe wyprawy pozwoliły maluchom poznać Pakicetusa – fascynującego ssaka, który powrócił do wodnego środowiska i przekształcił się w potężnego wieloryba. Pod jego płetwą kryje się niewielka kończyna, pozostałość po pradawnych przodkach. Nasze przedszkole na Białołęce to miejsce, gdzie nauka staje się pasjonującą przygodą!