Pyza zwiedza Europę

 We wtorek swoje urodziny obchodził Kuba. Sto lat dla naszego Super Dzielnego Przedszkolaka! 🙂_MG_9125Cały tydzień poświęcony był ostatniemu z naszych autorskich programów edukacyjnych „Pyza zwiedza Europę”. Pierwszym przystankiem na naszej mapie była Polska.AP_Plakat_A3_pyza-zwiedza-europeNa początek zapoznaliśmy się z naszą przewodniczką Pyzą. _MG_9095Opowiedziała nam o kraju w którym mieszkamy. Pokazała gdzie są góry i morze oraz miasto w którym mieszkamy._MG_9111Wiemy jak wygląda nasza flaga i godło. _MG_9103 _MG_9119 _MG_9116„Zwiedziliśmy” Warszawę …_MG_9154… i Kraków. Znamy już legendę o Smoku Wawelskim i umiemy tańczyć Krakowiaka. _MG_9231Poznaliśmy też bardzo znanego Polaka Fryderyka Chopina. Wiemy że był pianistą, sami też mogliśmy się na chwile wcielić w rolę małych kompozytorów 😉_MG_9164 _MG_9187Pyza opowiedział nam też o Polskiej gościnności i zaprosiła do siebie na przyjęcie. Odwiedziliśmy ją oczywiście z kwiatami._MG_9238Stół był suto zastawiony tradycyjnymi potrawami polskimi. Był bigos, pierogi, barszczyk i schabowe. Przypomnieliśmy sobie też jak się zachowywać przy stole. _MG_9250Było pyyyysznie! _MG_9263A oto Ciocia Ola po tygodniu z Pyzą w Polsce 🙂_MG_9267