Zimowa Olimpiada – ferie w grupie Maluszków

Maluszki rozpoczęły Zimową Olimpiadę, którą symbolizuje „palący się” w sali znicz olimpijski. Poznaliśmy 5 najważniejszych zimowych dyscyplin sportowych, które szerzej omówimy przez kolejne dni. Dowiedzieliśmy się co to koła olimpijskie, które starannie pokolorowaliśmy pastelami. Maluszki uczestniczyły w różnych dyscyplinach sportowych. Ćwiczyliśmy skoki narciarskie, wzięliśmy udział w biathlonie, pokonaliśmy slalom gigant. Wiemy, jakie elementy należą do stroju narciarza oraz jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas wszystkich konkurencji. Maluszki zamieniły się w prawdziwych saneczkarzy. Poznaliśmy kolejna zimową dyscyplinę sportową – bobsleje. Doskonaląc motorykę pokonaliśmy wyznaczoną trasę. Na wspólnie wykonanym torze ćwiczyliśmy orientację prawej i lewej strony w schemacie własnego ciała, nie zapominając przy tym jak ważna jest współpraca. Czwarty dzień zimowej olimpiady u Maluszków minął pod hasłem łyżwiarstwa. Poznaliśmy 2 rodzaje tego sportu: łyżwiarstwo figurowe i szybkie. Nasza sala okazała się idealnym lodowiskiem, na którym przedszkolaki zamieniły się w profesjonalnych łyżwiarzy, tańcząc na lodzie solo i w parach. „Nie liczy się wygrana, ale dobra zabawa” – tym hasłem Maluszki zakończyły Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Rozegraliśmy mecz hokeja. Każdy sportowiec otrzymał złoty medal! 😀