Autorski projekt edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” – Łowicz

Dzisiaj Starszaki wyruszyły w ostatnią już podróż w ramach autorskiego projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”. Na zakończenie – obszar leżący w sercu naszego kraju, czyli Łowicz. Żeby zapamiętać wspaniałe i kolorowe elementy łowickiego stroju ludowego, ubraliśmy papierowe lalki. Dodatkowo obejrzeliśmy łowickie tańce, żeby przekonać się, jak pięknie wyglądają stroje ludowe w ruchu. Przyjrzeliśmy się popularnym łowickim haftom, powiedzieliśmy sobie jakie kolory i motywy w nich dominują. Każdy dostał puzzle, z których mógł ułożyć jeden z wzorów łowickich. Z uwagi na to, że teren Łowicza był niegdyś bogaty w lasy, a mazowieccy książęta urządzali tam łowy – na resztę projektowego spotkania przenieśliśmy się do pobliskiego lasu. Tam zamieniliśmy się w łowickich myśliwych: szukaliśmy m.in. szyszek, świeżych liści, patyków, pajęczyn, kwiatów. Na koniec pozostawione przez zwierzęta ślady doprowadziły nas do tajemniczego worka, w którym były… medale „Łowickich łowców”. Satysfakcja i radość z zabawy były przeogromne.