Kolorowe Ferie w grupie Maluszków

W przedszkolu na Białołęce, Maluszki rozpoczęły Kolorowe Ferie z czarodziejem Koloruchem, który zamienił białą krainę w kalejdoskop barw. Uczyliśmy się mieszać kolory, by uzyskać nowe odcienie. Koszulki, które pofarbowaliśmy, będą przypominać o tych zabawach długo po feriach.
Drugi dzień obfitował w walentynkowe emocje z czerwonym motywem przewodnim. Poczta Walentynkowa przyniosła serca pełne ciepłych słów, a w czerwonej galaretce odszukaliśmy ukryte serca, co sprawiło nam ogromną radość. Dzień zakończyliśmy przygotowaniem koktajlu truskawkowo-bananowego, ponieważ „przez żołądek do serca”.
Trzeciego dnia, pod sztandarem koloru niebieskiego, maluchy spędziły czas aktywnie. Na niebieskim torze sensorycznym, przy wspince na drabince i przejściu przez tunel bawiliśmy się fantastycznie w Centrum Terapii Akademia Rozwoju.
Czwarty dzień to zielony stragan w sali Maluszków. Zmieniliśmy kolory naszych białych robaczków na zielone przy użyciu wody. Degustacja zielonych owoców i warzyw była przepyszna!
Ostatni dzień ferii był w kolorach tęczy. Śpiewając „I See Something Blue”, szukaliśmy kolorów z piosenki na chuście Klanzy, a na foli tworzyliśmy kolorowe arcydzieła.
Dzięki tym feriom, Maluszki znają już wszystkie podstawowe kolory!