Artystyczne Ferie u Starszaków i Zerówki

W przedszkolu na Białołęce, Starszaki i Zerówka zanurzyły się w Artystyczne Ferie z Salvadorem Dalim. Odkrywały, jak Dali wpłynął na ChupaChupsy, męską modę i jego współpracę z Waltem Disneyem. Zachwycały się jego surrealistycznymi dziełami i tworzyły własne „płynące” zegary. Następnie, łącząc twórczość Jacksona Pollocka z Walentynkami, stworzyły ekspresjonistyczne, abstrakcyjne serca. Ostatni dzień ferii obfitował w kwadraty i prostokąty, inspirując do poznania i tworzenia w duchu Pieta Mondriana. Zainspirowane jego dziełami, przedszkolaki stworzyły własne kompozycje, tworząc galerię pełną małych arcydzieł. Ferie zwieńczyła wizyta na wystawie „Picasso i inni”, gdzie z łatwością rozpoznaliśmy prace Pollocka, Warhola, Picassa, podziwialiśmy „Krzyk” Muncha i „Zbawiciela Świata” Da Vinci, przypominając sobie przy tym zasady zachowania w galerii sztuki.