Ferie na ludowo w grupie Średniaków

W przedszkolu na Białołęce, Średniaki entuzjastycznie wzięły udział w „Feriach na ludowo“. Poznaliśmy Małą Łowiczankę, która nauczyła nas ludowej piosenki i opowiedziała o Mazowszu. Przez prezentację odwiedziliśmy skansen w Sierpcu, zachwycając się kolorowymi, wiejskimi chatami. Zainspirowani, zbudowaliśmy z kartonu chatę, z błękitnymi ścianami i „strzechą“.
Drugiego dnia, zabawy ludowe jak „Nie chcę cię znać“ i „Czerwone jabłuszko“ ujawniły bogactwo emocji związanych z miłością i przyjaźnią. Tworzyliśmy też gliniane serduszka.
Trzeci dzień to nauka tańca trojaka od Góralki. Średniaki odkrywały tradycyjne prace kobiece na wsi, pranie i farbowanie tkanin, a potem tworzyły wzorzyste zasłonki z naturalnych pieczątek.
Zwieńczeniem było malowanie kolorowych kur, które „zamieszkały“ w przedszkolnym kurniku. Ferii na ludowo kulminacją był występ w tradycyjnych tańcach polskich, jak trojak i krakowiak, oraz obserwacja występu zespołu Mazowsze, co pięknie zakończyło karnawał w naszym przedszkolu.