Mali Ratownicy w akcji – układ pokarmowy

Jako „Mali Ratownicy“, ponownie wkraczamy do akcji! Tym razem skupiliśmy się na układzie pokarmowym. Podczas naszych zajęć wszechstronnie zgłębialiśmy wiedzę na temat tego, co dzieje się z kanapką już od pierwszego ugryzienia. Poznaliśmy nazwy narządów zaangażowanych w proces trawienia. Eksperymenty przybliżyły nam znaczenie kosmków jelitowych oraz tajemnicę dźwięków, które czasem dochodzą z naszego ciała – nie zawsze są to słowa i nie zawsze pochodzą z ust.
Zbudowaliśmy również solidne podstawy piramidy zdrowego żywienia. Rozpoznajemy teraz, które produkty korzystnie wpływają na nasze brzuszki, a które lepiej omijać. Ta wiedza zaowocowała tworzeniem własnych „talerzy zdrowego żywienia“. Dodatkowo, dowiedzieliśmy się, jakie mogą być przyczyny bólu brzucha oraz jakie domowe metody mogą nam wtedy pomóc.
Wynikiem naszych działań jest lepsze zrozumienie układu pokarmowego człowieka. W naszym przedszkolu na Białołęce nauka to fascynująca przygoda!